0

Praktické

LETOS JINAK

Mimořádný ročník festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air Program s podtitulem LETOS JINAK se odehraje na parkovišti Flošna a v Letním kině Širák.

 

Hlavní program na Flošně je po všechny tři dny rozdělen do tří večerních programových bloků se začátky v 18.00, ve 20.30 a ve 23.00 (so 23.30). V Letním kině Širák proběhne dopolední a odpolední program pro rodiny s dětmi. V souvislosti s dalšími vlnami rozvolňování v současné chvíli připravujeme také malou open scénu s programem pro malé i velké diváky před Divadlem Drak. Podrobný program je dostupný od pondělí 22. 6. 2020.

 

S radostí vám oznamujeme, že díky postupnému uvolňování hygienických opatření můžeme i program na parkovišti Flošna nakonec realizovat verzi v klasickém divadelním uspořádání s diváky v hledišti na místo původně plánované drive-in verze.

VSTUPENKY

Předprodej vstupenek do Letního kina Širák a na parkoviště Flošna probíhá od pátku 5. 6., 10.00 v předprodeji Klicperova divadla a on-line na stránkách hkpoint.cz.

Již zakoupené vstupenky na původní drive-in verzi platí jako vstup pro 4 osoby (podmínkou je, aby diváci přišli ke kontrole vstupenek společně). Pokud se rozhodnete vstupenky vrátit, kontaktujte nás na e-mailu predprodej@klicperovodivadlo.cz spolu s číslem vstupenky nejpozději do pátku 26. 6. 2020.


HRAJEME ZA KAŽDÉHO POČASÍ

V případě nepříznivého počasí bude program přesunut na scény Divadla Drak, do Besedy a Sportovní haly Třebeš.

PROČ LETOS JINAK?

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program je spolupořádán Klicperovým divadlem, Divadlem Drak a neziskovou organizací kontrapunkt a patří mezi nejvýznamnější kulturní události města Hradce Králové a představuje největší divadelní přehlídku v ČR. Festival je financován statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

 

Když jsme hledali způsob, jak i v současných nepředvídatelných a proměnlivých podmínkách alespoň malou oslavu kultury a rozloučení se s divadelní sezónou zorganizovat, do poslední chvíle nebylo jasné, zda nám aktuální omezení dovolí otevřít sady, postavit stany, hrát každý den v divadlech i na ulicích. Stále nemůžeme přivézt kohokoli ze zahraničí. Rozhodli jsme se tedy zodpovědně vůči poskytovatelům finančních prostředků, vůči našim divákům i vystupujícím umělcům pro formát, který nám umožňuje dodržet zvýšená hygienická opatření a zároveň zůstat otevření všem našim diváckým cílovým skupinám.

 

Věříme, že si letošní program užijete a těšíme se na 26. ročník festivalu Divadlo evropských regionů, který se proběhne v červu 2021.

Dostávejte důležité novinky jako první