0

Otevřená výzva k účasti na projektu zkoumajícího nenávist

„What Lies Beside the Haters“ je sdílený pracovní prostor, který se uskuteční v rámci festivalu Open Air Program v Hradci Králové, a v němž se budeme věnovat zkoumání našich vlastních příběhů a materiálů vztahujících se k tématu nenávisti. Společná práce vyústí v performativní výstup 27. června. Pro projekt hledáme 4 účastníky (umělce libovolného charakteru / zájemce se vztahem k tématu, kteří se chtějí podělit o své příběhy, myšlenky,…), kteří by se chtěli podílet na výzkumu a stali se součástí pracovního prostoru od 23. do 26. června.
Workshop je veden argentinskou režisérkou Carolinou Arandiou a dramaturgyní z Německa Marií Hüber. Obě umělkyně pracují v oblasti performativního umění, objektového divadla, choreografie a nových médií.„Naším návrhem je pracovat s osobními, nenáviděnými předměty a příběhy, které s sebou přináší. Projdeme krátkým výzkumným procesem, abychom se dostali do hlubokého (a nepříjemného) tématu, s cílem vytvoření (okamžité) exprese. Máme zájem o zkoumání subjektivního vztahu každého z účastníků a o způsob, jakým k němu přistupuje. Laboratoř se zaměřuje na zvyšování povědomí o chování každého účastníka k dílčím úkolům a zvýraznění jedinečnosti a osobní poetiku. K tomu většinou pracujeme s různými technikami z oblasti tance, objektového a autorského divadla.“
Workshop bude zakončen performativním výstupem otevřeným pro návštěvníky Open Air Programu.
 
Otázky, které jsou naším výchozím bodem:
V období „fake news“, internetových trollů a pravicových výtržností ve všech částech západní Evropy – jak můžeme reagovat na tuto anonymní masu nenávisti? Je re-personalizace nenávisti politickým jednáním? Běžně negujeme pocit nenávisti, ale máme k dispozici nástroje, které by ji v nás dokázaly identifikovat? Jakmile si všimneme její přítomnosti, jak s ní nakládáme a jak o ni můžeme mluvit?
 
JAK SE PŘIHLÁSIT
Pokud máte zájem o projekt, byli bychom rádi, kdybyste nám zaslali vaše foto, ke kterému máte kladný vztah a krátký text (max. 1 stránka), který odpovídá na následující tři otázky:
  • Kdo jste a proč byste se chtěli projektu zúčastnit?
  • Jaké otázky se ve vás vytvářejí při přemýšlení o tématu?
  • Co může být váš hlavní zájem při zkoumání nenávisti?
DEADLINE
10. června
 
KONTAKTNÍ E-MAIL
whatliesbesidethehaters@gmail.com
 
V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ
Workshop se bude konat v angličtině. Účastníci budou přizváni k práci s objekty, fotografiemi, obrázky...

Dostávejte důležité novinky jako první