0

Rozpad Československa a co na to Generace Z?

Nezávislé divadelní uskupení Divadlo na cucky se představí v pondělí 26. června od 21 hodin v Hudebním stanu se svou inscenací 1993. Vstupenky jsou v předprodeji na sítích Goout, možnost zakoupit si vstupenky bude i na místě.

 
1993 je autorská inscenace dvou českých a dvou slovenských tvůrců pojednávající o tom, jaký mají mladí lidé názor na rozpad Československa. Na to se budou snažit odpovědět herci z olomouckého Divadla na cucky a z bratislavského Divadla DPM. Autentická výpověď plná humoru, ironie a snahy se lépe poznat.
 

 

Divadelní soubor Divadlo na cucky vznikl v roce 2003 díky nadšení mladých divadelních umělců. Od roku 2017 má soubor svou vlastní scénu, a to v samotném srdci Olomouce na Dolním náměstí. Každý rok se můžete těšit na tři premiéry, mimo své hry soubor zve spoustu hostů jako například Michala Hábu, Patrika Lančariče, Adama Svozila či Šimona Spišáka. Ti se na prknech divadla představují se svými projekty, ať už v podobě iscenací, tvůrčích pobytů či vzdělávacích a komunitních aktivit.

Divadlo na cucky

Get important news first