PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
ŽIVÉ HRY

Hraní počítačové hry s živým hudebním doprovodem.

Události

ŽIVÉ HRY: Chuchel + DVA - ŽIVÉ HRY, 45' (od 22:00, 23.06.2018, Městská hudební síň, kostel) zobrazit popis

hraní počítačové hry s živým hudebním doprovodem

Amanita Design letos v březnu vypustila do skal světa veleřev neurotické kuličky chlupů Chuchla a jeho naopak holého pomocníka/rivala Kekela, kteří se v groteskní hře opakovaně snaží dostat alespoň ke šťopičce třešně. Když ale chceme něco strašně moc, tím víc o to občas přicházíme. Ozvěna na sebe nenechala dlouho čekat, a tak Chuchel krom nadšených recenzí z celého světa sklidil i „herního Oscara” na Independent Games Festival. V Hradci Králové poprvé živě hraje přímo tvůrce Jaromír Plachý, hudební doprovod (stejně jako ke hře samotné) obstará kapela DVA ve své zatím „nejsynťákovější” podobě. „Je to prostě ňuňu,” shrnuje hru Martin Macháček z Radia Wave. A my souhlasíme.

ŽIVÉ HRY: Everything + Molly - ŽIVÉ HRY, 45' (od 22:00, 27.06.2018, Šapitó Žižka) zobrazit popis

Můžeš být Vesmírem, můžeš být bakterií, můžeš být žábou, můžeš být planetou, můžeš být vším, co si jenom dokážeš představit. Velmi však záleží na tom, zda opravdu chceš. A najednou jsi ledním medvědem. Hra Everything je neuvěřitelný výlet do tajů podstaty existence celého světa a spíš než hra je to simulátor poznání. Živý hudební doprovod k hraní hry si vezme na triko hudebník Molly a jeho ruchové symfonie kráčící si tímhle přízračným světem-nesvětem vlastně jen tak.

ŽIVÉ HRY: Limbo + Ventolin - ŽIVÉ HRY, 45' (od 22:00, 28.06.2018, Galerie Impuls (Tomkova 139/22)) zobrazit popis

Ten dech se ti vryje do hlavy. Cenami ověnčená legendární noir syrová puzzle plošinová hra Limbo ožije na stěně Gočárova schodiště za hudebního doprovodu temnější stránky Ventolina. Hra, kde umírání je ctností, zvláště, když má malý vystrašený chlapec na výběr jen výskok a pohyb. Mokrý, neutěšený a rozbitý post-apokalyptický svět ve své nejpoetičtější podobě. Přidá mu Ventolin barvu nebo naopak ubere jas? Gočár na pokraji bezesné noci.