PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Studio DAMÚZA

Studio DAMÚZA je produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a ostatní především vizuální umělce, kteří nechtějí zapadat do běžného divadelního provozu, ale chtějí objevovat, provokovat, zkoumat. DAMÚZA se orientuje především na ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Ve spolupráci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU a jejími absolventy připravujeme drobné loutkové pohádky vyznačující se precizním provedením, minimálním obsazením, autorským přístupem k loutkám a výtvarné stránce představení a důrazem na poselství silného příběhu.

Události

Z tajného deníku Smolíčka Pé - Studio DAMÚZA, 45' (od 15:00, 26.06.2017, Šapitó Q10) zobrazit popis

Svět je jako gramofonová deska a otázkou je, do jaké dráhy se jehla zarazí. Když k Jeskyňkám, tak jste Smolíček... Však to znáte, poslouchat rodiče je někdy těžké, zvlášť, když je táta jelen. Ke všemu trochu staromódní, který neumí připravit pořádnou oslavu s tancem a dortem. Koho by bavilo být na své narozeniny sám? A Jeskyňky jsou tak dobré tanečnice, ach...

 

Golem - Studio DAMÚZA, 45' (od 15:00, 27.06.2017, Šapitó Q10) zobrazit popis

Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Golemovi.
Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny - Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.
Slovo golem znamená v hebrejštině neúplný, nedokonalý. Stejně je v židovských legendách pojímána i tato oživená bytost, neměla vlastní myšlenky ani vlastní vůli, jen doslovně plnila příkazy svého pána.
 
Pro děti od 6 let a jejich rodiče 
Koncept, režie: Tomáš Podrazil
Scénografie: Marie Hásková
Hrají: Tomáš Podrazil

Houpací pohádky - Studio DAMÚZA, 50' (od 15:00, 28.06.2017, Šapitó Q10) zobrazit popis

Na motivy pohádek ze stejnojmenné knihy Aloise Mikulky
Co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky? Co může zažít během jedné nečekané noční jízdy po obloze, vyhoupne-li se na rožek měsíce? Možná se stane svědkem děsivé loupeže ukrutného Jollyho Jokera. Možná uslyší rolničku bledě modrého autíčka cililink, stojícího právě na startu velikého závodu… Možná. Kdo ví. Cesta po obloze je dlouhá a velblouďátko je přeci jen maličké a tuze unavené…
 
Pro děti od 4 let a jejich rodiče 
Koncept, režie: Diana Čičmanová a Dominik Linka
Scénografie: Zuzana Vítková
Hudba: Dominik Linka
Hrají: Diana Čičmanová a Dominik Linka

Momotaró - Studio DAMÚZA, 35' (od 16:00, 28.06.2017, Divadelní stan) zobrazit popis

Loutkové představení s živou hudbou, beze slov, pro děti od tří let. Momotaró je tradiční japonský příběh. Stejně jako naše představení vypráví příběh sirotka, kterého jednoho dne z vody vyloví bezdětný pár. V původní pohádce připluje schovaný v broskvi, japonsky momo. Odtud dostane i své jméno – Momotaró. Když vyroste, vydává se bojovat s démony, kteří sídlí na dalekém ostrově. Cestou potkává své spojence a přátele, kraba, úhoře a velrybu. Momotaró s jejich pomocí démona přemůže a vrací se domů za svými rodiči.

Hlupáci z Chelmu - Studio DAMÚZA, 35' (od 16:00, 29.06.2017, Divadelní stan) zobrazit popis

Co všechno se přihodí, když se sejde pět mudrců u jednoho stolu. Gronam Vůl, Trouba Trejtel, Osel Sender, Mamlas Šmedrik a Zabedněnec Fejvel. Vyřeší problémy malého městečka? Jak potrestat nevycválaného kapra, koho provdat s kým, aby nevznikla pohroma a co když dojde zakysaná smetana?! Veselé historky o lidské hlouposti, naivitě a lásce. Jak praví židovské přísloví: „Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.” Představení je vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.

Superkluk - Studio DAMÚZA, 35' (od 15:00, 30.06.2017, Šapitó Q10) zobrazit popis

Loutková pohádka pro děti od 5 let.
Nemusíš být zrovna Superman, Spiderman nebo Batman. Stát se superhrdinou může úplně každý, stačí docela maličko! Loutková pohádka pro děti od 5 let vypráví příběh jedné supertřídy, ve které superspolužáci prožívají superdobrodružství. Až do té doby, než k nim propadne Miloš, který už není tak úplně super…
 
Pro děti od 5 let a jejich rodiče
Režie: Jiří Jelínek
Loutky: Michaela Ruská
Hrají: Tomsa Legierski a Vítek Maštalíř

Spal jsem s Marilyn - Studio DAMÚZA, 70' (od 20:00, 30.06.2017, Divadelní stan) zobrazit popis

Sexy! Vypočítavá! Šílená! Závislá! Nešťastná!

Co člověk, to odpověď na otázku, jaká byla Marilyn Monroe. Najděte si tu svou v hudebním představení, které spojuje její osud a nejslavnější hity v podání herečky Anny Schmidtmajerové za živého doprovodu klavíristy a skladatele Vladimíra Strnada. Všechny muže, kteří prošli životem největší sexuální ikony 20. století, ztvární performer Tomsa Legierski.