PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Bratři v tricku
Toto v České republice ojedinělé duo počalo společně fungovat v květnu roku 2009. Bratři v tricku předvádí své kousky na nespočtu akcí u nás i ve světě. Jejich specializací je propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem. Snaží se co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytváří moderní show. Jejich vystoupení jsou stavěná tak, aby se diváci bavili nejen precizním žonglováním, ale i divadelní stránkou.

Události

Pan Václav a kouzelný pytel - Bratři v tricku, 30' (od 18:00, 25.06.2018, Malé náměstí) zobrazit popis

Z důvodu nemoci jednoho z dvojice Bratři v tricku zahraje Václav Jelínek představení Pan Václav a kouzelný pytel.

Pan Václav není klaun, i když tak na první pohled vypadá. Je to pan ŽONGLÉR, který udrží ve vzduchu předměty všeho druhu. A jaké předměty to budou? To tajemství je skryto ve velkém pruhovaném pytli, ze kterého PanVáclav vytahuje nejen kuželky a diabola, na které jsme všichni u žonglérů zvyklí, ale i např.tenisovou raketu nebo plyšáka. A s tím vším předvádí znamenité žonglérské kousky, propojené divadelní podívanou.

Václav Jelínek
Absolvent DAMU v oboru herectví alternativního a loutkového divadla. Nyní herec na volné noze. Spolupracoval s divadlem Mimotaurus, s divadlem Letí, s theatro Pantomisimo, Spitfire company a Cirkus Sacra. Svého času lektor žonglování na katedře pantomimy HAMU a v centru pro nový circus v Praze - Cirqueon, kde vyučuje jak nadšence, tak profesionály. Obrovským přínosem byli jednoznačně zkušenosti s vedením workshopů v sociálně vyloučených oblastech v Bosně a Hercegovině a v Makedonii (ARTISTS 4 CHILDREN) či v zařízeních náhradní rodinné péče v ČR (Múzy dětem). Za sebou má nespočet vlastních žonglérských vystoupení u nás i v zahraničí (Rusko, Maďarsko, Slovinsko, Řecko, Francie, Polsko, Německo, Španělsko, Indie). Je členem souboru V.O.S.A. Theatre a spoluzakladatel souboru Bratři v tricku.