PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
O FESTIVALU
Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, koná se každoročně v druhé polovině června v Hradci Králové. Jedná se o nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter. Představení se odehrávají na 14 otevřených scénách a šapitó, kde se uskuteční více než 300 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí, které zvou každoročně k oslavě života a pospolitostiVenkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tis. diváků. OAP je zařazen mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury ČR. Jeho pořadatelem je  kulturní neziskovka kontrapunkt.

Mapa 2018
Na více jak 14 festivalových scénách vystoupí i letos na 150 divadelních souborů z Čech i ze zahraničí. Kromě divadelních představení zde proběhnou také koncerty, workshopy, představení pro děti, výstavy, instalace a diskuse s vybranými hosty.

Vstupné

VSTUPNÉ na OAP
U vybraných představení je na našich webových stránkách odkaz, na kterém je možné si v předprodeji zakoupit SMS vstupenku (www.smsticket.cz). Předprodej zahajujeme, 12. června 2018. Doprodej vstupenek bude možný vždy půl hodiny před začátkem představení v Infocentru v Žižkových sadech.* Placená představení naleznete označená u anotace uvnitř katalogu. Divadelní soubory UMSKUP, Bufet a Q10 vybírají
vstupné samostatně. Ostatní vstupné, tj. 90 % produkcí Open Air Programu, i nadále zůstává v režimu dobrovolného příspěvku, kterým můžete podpořit jedinečné umělecké výkony a zaručit tak kontinuitu programu v dalších letech.

 

 

Ostatní

Doprava

Ubytování

Pokud se chystáte strávit na OAP více dní, máme pro vás několik tipů na ubytování v Hradci Králové. Vzhledem k množství účastníků a účinkujících doporučujeme zajistit si ubytování s dostatečným předstihem. Rezervaci proveďte přímo u poskytovatele ubytování.

Hostely a ubytovny

Hotelový dům Academic
cena: 235 Kč osoba/noc
http://www.hotelovydum.cz/

Hostel Kavák
cena: 239 Kč osoba/noc
http://www.kavak.cz/

Ubytování Městské lázně
cena: 450 Kč osoba/noc
http://www.snhk.cz/ubytovani


Hotely a penziony

Hotel Stadion
cena: 650 Kč osoba/noc
http://www.hotel-stadion.cz/index.php/lang-cz

Hnízdo snů
cena: od 1400 Kč dvoulůžkový pokoj (včetně snídaně)/noc
http://www.hnizdosnu.cz/ubytovani/

Penzion Amátka
cena: 650 Kč osoba/noc
http://www.amatka.cz/


Kempy

Kemp Stříbrný rybník (možnost ubytování ve stanech i chatkách)
http://www.stribrny-rybnik.cz/