PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
O FESTIVALU
Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, koná se každoročně v druhé polovině června v Hradci Králové. Jedná se o nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter. Představení se odehrávají na 14 otevřených scénách a šapitó, kde se uskuteční více než 300 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí, které zvou každoročně k oslavě života a pospolitostiVenkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tis. diváků. OAP je zařazen mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury ČR. Jeho pořadatelem je  kulturní neziskovka kontrapunkt.

PROGRAM
V desíti červnových dnech čeká na diváky opět více než 300 divadelních, hudebních a výtvarných 
produkcí, které zahrnou nejrůznější žánry – činohru, kabarety, improvizace, autorská představení, pohádky, loutkové divadlo a spoustu dalších. V Open stanu letos naleznou místo improvizace a stand up comedy a koncerty současné indie scény. Podstatnou součástí divadelních dní jsou hudební a taneční produkce v ulicích. Do 17. ročníku nesoutěžní divadelní přehlídky se na základě výzvy přihlásilo k 140 převážené neprofesionálních souborů, skupin či sólo účinkujících. Jejich produkce tvoří podstatnou část Open Air Programu. Další programovou linii tvoří tzv. výběrová dramaturgie, která představuje placená představení již známých souborů a divadel (např. VOSTO5, Divadlo Bufet, Depresivní děti touží po penězích a další) Souborům, které se hlásí i po uzávěrce a finalizaci hlavního programu, dáváme šanci představit svá představení či performance v tzv. off-off programu. Open Air Program také spoluvytvářejí ostatní královéhradecké neziskové organizace, a společně tak prezentujeme město Hradec Králové jako inspirativní místo s vysokým kreativním potenciálem.

Mapa 2017
Na více jak 14 festivalových scénách vystoupí i letos na 150 divadelních souborů z Čech i ze zahraničí. Kromě divadelních představení zde proběhnou také koncerty, workshopy, představení pro děti, výstavy, instalace a diskuse s vybranými hosty.

Kompletní seznam festivalových míst se zobrazí při kliknutí na odkazy Google Maps nebo Mapy Seznam. Oproti základní mapě na webu obsahuje i Jižní Terasy, Terasy za Městskou hudební síní a Tomkovu ulici. 

Vstupné

VSTUPNÉ na OAP
Vstupenky na placená představení z Open Air Programu budete moci zakoupit na daném místě vždy hodinu před představením. * Placená představení naleznete označená u anotace uvnitř katalogu. Divadelní soubory UMSKUP, Bufet a Q10 vybírají vstupné samostatně. Ostatní vstupné, tj. 90 % produkcí Open Air Programu, i nadále zůstává v režimu dobrovolného příspěvku, kterým tak můžete podpořit jedinečné umělecké výkony a zaručit kontinuitu programu v dalších letech.

* Do 20. června můžete zakoupit vstupenky na koncert kapely Midi Lidi v předprodeji v Café Na kole (Velké náměstí 130/24) a Bio Central (tř. Karla IV. 774) za zvýhodněnou cenu 150 Kč. Na místě pak hodinu před začátkem za 200 Kč.

 

 

Ostatní

Doprava

Ubytování

Pokud se chystáte strávit na OAP více dní, máme pro vás několik tipů na ubytování v Hradci Králové. Vzhledem k množství účastníků a účinkujících doporučujeme zajistit si ubytování s dostatečným předstihem. Rezervaci proveďte přímo u poskytovatele ubytování.

Hostely a ubytovny

Hotelový dům Academic
cena: 235 Kč osoba/noc
http://www.hotelovydum.cz/

Hostel Kavák
cena: 239 Kč osoba/noc
http://www.kavak.cz/

Ubytování Městské lázně
cena: 450 Kč osoba/noc
http://www.snhk.cz/ubytovani


Hotely a penziony

Hotel Stadion
cena: 650 Kč osoba/noc
http://www.hotel-stadion.cz/index.php/lang-cz

Hnízdo snů
cena: od 1400 Kč dvoulůžkový pokoj (včetně snídaně)/noc
http://www.hnizdosnu.cz/ubytovani/

Penzion Amátka
cena: 650 Kč osoba/noc
http://www.amatka.cz/


Kempy

Kemp Stříbrný rybník (možnost ubytování ve stanech i chatkách)
http://www.stribrny-rybnik.cz/