PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Divadelní festival v Hradci Králové
se přehoupl do druhé poloviny
Open Air Program Hradec Králové je přesně v polovině. V nadcházejících dnech čekají návštěvníky představení souborů Off národ, Vosto5, Studia Damúza či druhá repríza multimediálního site-specific představení Zářící město. Festival potrvá do pátku 30. června a stále nabízí rozmanitý program na 14 scénách v historickém centru města.
 
Dnes, tj. v úterý 27. 6., vnese Off národ do festivalu trochu multikulturality, zahrají japonskou hororovou pohádku Hachiko i představení Angakokové za Nuukem, pohádku pro děti i dospělé vycházející z grónských mýtů a pověstí. Zítra rozezní Malé náměstí africké melodie s představením Ghana zrána, které vzniklo spojením českých a ghanských tanečníků pod choreografickým vedením Moniky Rebcové. Osudový příběh Bohumila Hanče a Václava Vrbaty převypráví již tradiční host OAP Vosto5 od 20 hodin v Divadelním stanu.
 
Ve čtvrtek představí Základní umělecká škola z Jaroměře se souborem Jakkdo svou jedinečnou poetiku v představení Kdes holubičko lítala a v pátek diváky vtáhnou do svého putování bláznivou poetikou Kamin’é, tři klaunky až z Francie. Jak vidí slavnou hereckou ikonu Marilyn Monroe Studio Damúza, bude možné zjistit během závěrečného večera festivalu na představení Spal jsem s Marilyn.
 
„Jsme rádi za neutuchající zájem hradeckého publika i dosavadní přízeň počasí. Hlediště jsou zpravidla vždy zaplněna do posledního místa. Podotýkám však, že i letos 90 % produkcí zůstává v režimu dobrovolného vstupného a diváci tak mohou sami podporovat festival a jeho další ročník.” říká ředitelka Open Air Programu Martina Erbsová. 
Více informací o festivalu včetně tištěných zpravodajů a videoreportáží najdete na našich webových stránkách www.openairprogram.cz nebo na Facebooku FB.com/OpenAirProgramHK.
 
Open Air Program Hradec Králové pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú.
Karolína Pláničková
17:06, 28. června 2017
DALŠÍ NOVINKY