PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
OLDstars ovládnou Atrium Radnice
na celé nedělní odpoledne!

25. 6. 2017 – Atrium Radnice

16.00 – Elling a Kjell (60')
Kdo říká, že není magor, neříká pravdu! Příběh dvou mužů, kteří jsou připraveni na skvělá dobrodružství a chtějí žít. V režii Zuzany Horákové
Hrají: Josef Žárský, Michael Šourek, Jan Šípal, Antonín Brukner, Marek Zavřel, Michael Rádl, Barbora Krchovová a Viktorie Malá.

17.30 – Jméno (50')
Myslím, že odešel… Těhotná dívka vrací do domu svých rodičů, spolu s mladíkem, otcem dítěte. Jejich vztah je stejně strnulý a bezživotný jako vztahy v dívčině rodině. Postavy nejsou schopny normálně komunikovat a artikulovat své city. Tento stav naruší až bývalý dívčin přítel, který přichází na návštěvu…
Hrají: Josef Roch, Terezie Jelínková/Barbora Waschingerová, Jakub Vaverka, Stephanie Van Vleet, Karolína Vaňková a Jan Battěk, režijní vedení: Tomáš Staněk.

19.30 – Ve jménu lásky (a přátelství) (50')
„Já nejsem žádná zbytková aktivita!"
Základními problémy lidské existence jsou strach ze smrti, ztráta smyslu a existenciální osamělost – na tento svět jsme sami přišli a sami z něj taky odejdeme. I na taková témata dojde, když do jedné místnosti zavřete zdánlivého děvkaře Borka a zdánlivého slušňáka Hynečka. Noví kamarádi si musí nejprve označkovat území a pak – nezbývá, než čekat. Ale na koho?
V autorské režii Oskara Bábka hrají: Richard Juan Rozkovec a Jan Búrik.

21.30 – Noční živočichové (60')
Existují lidé, kteří se stejně jako některá zvířata schovávají do noci a stínu. Muži a ženy, jejichž život ovládá tajemství. Významný současný španělský dramatik Juan Mayorga psal svou hru v době, kdy Španělsko již nastoupilo svou demokratickou éru. V době, kdy Španělé dosud měli živě v paměti tyranii totalitního frankistického režimu včetně jeho každodenního psychického tlaku, ale i v době, kdy se svobodné Španělsko a hraniční státy EU vůbec začaly potýkat s problémem masové imigrace obyvatelstva z tzv. Třetího světa. V režii Zuzany Horákové hrají: Cyril Janeček, Jakub Brunclík, Matěj Podlešák, Elisa Speváková, Ruth Schmidtová a Ema Zelená.

23.00 – Poslední oheň (50')
I ve vaší ulici… Bezvýznamná ulice na okraji města. Rozpadlé domy, rozpadlé životy, nuda, šeď a stereotyp. Najednou rozvíří prach tragická událost. Náraz, který všechny probere. Náraz, po kterém se všichni na okamžik zastaví. Srážka, která nás nutí myslet o sobě samých. Katastrofa, po které se rozhodneme ke změně. Ale každé takové prudké probuzení z kómatu může být nakonec smrtelné. Kolik úmrtí musí nastat, abychom začali znovu žít? Nebo se o to alespoň pokusili. My jsme nic neviděli, my u toho nebyli. Německá dramatička Dea Loher popisuje v jedné ze svých nejznámějších her krutou realitu mnoha z nás, kterou si velmi bolestivě neuvědomujeme. Hrají: Kryštof Lepšík, Ondřej Polák/Martin Satoranský, Štěpánka Romová, Markéta Zemánková/Martina Haluzová, Bára Waschingerová, Vojta Zemánek, Klára Fittnerová, Tereza Střihavková, Josef Bobeš Havelka a další, úprava a dramaturgie: Martin Satoranský, režijní vedení: Tomáš Staněk.
Anna Stránská
20:17, 30. května 2017
DALŠÍ NOVINKY