PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Hrdinky nevšedního cirkusu
Open News
Jak vznikl námět na toto představení?
 
Pavla Rožníčková, akrobatka, produkční Cirkus TeTy: Původní nápad pochází od režiséra Radima Vizváryho, ale bylo to hozený trošičku jinak. My se o tom vždycky rok bavíme, ještě dva tři měsíce před máme různý úkoly, a pak jdeme do zkušebny, kde to tam naperem. No a pak z toho vylezlo, že to budou hrdinky, které potkáváme na ulici a ony mají za sebou ten příběh. Hrdinky všedního dne.
 
Jaká je spolupráce s Radimem Vizvárym?
 
P.R.: Krásná, tohle je druhá věc, co s ním děláme, první byla Husí krky, a sednem si jak osobně, tak pracovně, sdílíme pohled na to, co je pro nás divadlo a kam jej chceme vést a on Radim nás dovede vždycky někam postrčit a je to s ním hrozně příjemný.
 
O nové věci se bavíte celý rok. Je ve vaší inscenaci něco z vaší osobní zkušenosti?
 
P.R.: Ano, je, od Radima dostáváme otázky dost na tělo, ale s respektem. U Husích krků to bylo trochu víc, protože Hrdinky jsou obecnější, ale tady je to taky.
 
Jaké je Vaše herecké a akrobatické souznění s Vaší kolegyní?
 
P.R.: S Kačkou pracujeme asi 6 let, a když nepočítám spolupráci v širším týmu, tak i ta kooperace v čisté technice je silná, když mě třeba v 5 metrech drží ve vzduchu, to hraje v našem propojení velkou roli. Herecky s námi pracuje Radim.
 
V představení bylo vidět propojení nového cirkusu s nonverbálním či fyzickým divadlem, jaké to pro vás je kombinovat?
 
P.R.: My s Kačkou a Radimem nový cirkus chápeme víc jako divadlo, než jenom jako show a chceme to do toho dávat víc a víc, to je základ. Jinak je pro nás těžší to hraní na zemi, než technika nahoře. My si tam nahoru chodíme vlastně odpočinout (smích).
 
Zaujalo mě i užití humoru, jakou roli pro vás má?


P.R.: Je to pro mě důležité uvolnění, třeba po fyzicky vytěžujícím kousku.
 
Tančíte odmala?
 
P.R.: Já jsem hrála divadlo jako činohru a Kačka studovala zde v Hradci Králové tělocvik na pedagogické fakultě a psala diplomku na žonglování, nevím, jak k tomu došla, a pak jsme se přes to potkali v Praze a nějak se to nabalilo.
 
Plánujete s Radimem Vizvárym další představení?
 
P.R.: Před nedávnem jsme uvedli poprvé Hrdinky, které ještě nějakou dobu budeme ladit, je to pro nás vždycky takový proces, ale určitě s Radimem uděláme něco dalšího.
 
                                                                                                                      -jir-
Karolína Pláničková
20:25, 26. června 2017
DALŠÍ NOVINKY