PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
Divadelní festival v Hradci Králové čeká závěrečný víkend
OAP 2016
Open Air Program Hradec Králové má za sebou 7 dní a jde do finále. O nadcházejícím víkendu čeká na návštěvníky den divadla Geisslers Hofcomoedianten, páteční utkání ve Slam Poetry, nový projekt hudebnice Moniky Načevy nebo designový market Open Pocket. Festival potrvá do neděle 26. června a stále nabízí exkluzivní program hned na 15 scénách v historickém centru města.

17. ročník OAP odstartoval minulý pátek 17. června. Mezi dosavadní hlavní vrcholy festivalu patřil performativní večer uměleckého gangu Depresivní děti touží po penězích pod názvem Můj dům, můj hrad či mimopražská premiéra nové inscenace divadla Vosto5 Proton!!! Z hudebních produkcí pak jistě koncert kapely Květy, který se díky silné bouřce v druhé půli odehrál unplugged. Nevšední zážitek posluchačům zprostředkovala Radio Wave live session, která proběhla v ojedinělých prostorách kostela sv. Jana Nepomuckého.

Do konce festivalu potrvá i výstava Oxygenium mundi v neobarokní budově bývalé knihovny v Tomkově ulici. Výstava otevírá bohatství nitra budovy a proměňuje ji v místo plné života.

„Těší nás především dosavadní přízeň počasí a nadprůměrná návštěvnost všech produkcí. Divadelní sály, atria i šapita jsou téměř vždy zaplněna do posledního místa. Podotýkám, že i nadále 90 % produkcí zůstává v režimu dobrovolného vstupného a diváci tak mohou sami podporovat festival a jeho další ročník.” říká ředitelka Open Air Programu Martina Erbsová. 
Karolína Pláničková
12:25, 26. června 2016
DALŠÍ NOVINKY