PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
obrázek
Open Air Program získal cenu Česká divadelní DNA za výjimečný počin na poli nového divadla! Děkujeme vám všem, kteří na našem festivalu účinkujete a kteří jej každoročně navštěvujete. Právě díky vám máme motivaci se neustále zlepšovat. 
Více se o ceně dozvíte na stránkách Malé inventury: www.malainventura.cz
Česká divadelní DNA 
obrázek
Open Air Program letos po osmnácté oživil historické centrum Hradce Králové divadlem a hudbou! Na 14 otevřených scénách, ulicích i šapitech nabídl v datu od 23. do 30. června rozmanitý program o více než 200 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí, jejichž pojítkem bylo letos téma Open Vacuum – překročit své hranice. Nechyběla činohra, fyzické divadlo, pohádky, loutková představení, speciální rozhlasová vysílání, improvizace či koncerty a večerní DJ sety. O doprovodnou část programu se zasloužily desítky dalších akcí pořádaných partnerskými organizacemi (Prostor Pro o. p. s., Skok do života o. p. s., Oblastní charita HK, Salinger o. s. a další). Díky počasí, které festivalu opět přálo, přilákala jedinečná atmosféra historického centra Hradce Králové na 39 tisíc návštěvníků. 
 
Hlavní program 
První den zahájil hlavní program Pavol Seriš pohybovou komedií pro jednoho herce Ze ZOO, na kterou navázalo vinohradské Divadlo D21 s fantasy podle Terryho Pratchetta – Sekáč dědeček.
 
Sobotní večer uvedl v Divadelním stanu tragikomickou autorskou hru Deadline (a cibule), aneb o prokrastinaci a jiných běsech. Hra o lepku i chorobném odkládání úkolů byla k vidění v podání nezávislého brněnského souboru DIVO4. Po setmění se diváci mohli těšit na další festivalovou stálici, Divadlo Spektákl, která představila Goethova Fausta zbaveného velkoleposti a patosu.
 
Neděle patřila především nezávislé umělecké skupině OLDstars, která v rámci svého pásma v Atriu Radnice uvedla celkem 6 představení. OLDstars je platformou pražského studentského kulturního života. Zaměřuje se jak na klasické divadelní texty, tak na tvorbu autorskou. Hradecké publikum tak mělo jedinečnou příležitost zhlédnout průřez touto tvorbou během jednoho odpoledne. Na Pivovarském náměstí pro změnu v neděli vyrostly závěsné konstrukce, na kterých se postupně představila novocirkusová uskupení  Arte Levite, Cirqueon a Cirkus Tety.
 
Slovenskou nezávislou alternativní divadelní scénu v pondělním programu festivalu reprezentovalo bratislavské divadlo Stoka se svým postdramatickým představením Wellness. Pro pobavení na závěr dne zahrálo pardubické Divadlo Exil hořkou komedii Petra Kolečka Zakázané uvolnění.
 
Off národ vnesl do festivalu trochu multikulturality. V úterý zahrál japonskou hororovou pohádku Hachiko i představení Angakokové za Nuukem, pohádku pro děti i dospělé vycházející z grónských mýtů a pověstí.
 
Ve středu rozezněly Malé náměstí africké melodie. Ve spolupráci s festivalem Tanec Praha bylo uvedeno představení Ghana zrána, které vzniklo spojením českých a ghanských tanečníků pod choreografickým vedením Moniky Rebcové. A co by to bylo za Open Air Program bez souboru Vosto5? Osudový příběh Bohumila Hanče a Václava Vrbaty převyprávěl již tradiční host OAP v Divadelním stanu.
 
Základní umělecká škola z Jaroměře se souborem Jakkdo představila ve čtvrtek svou jedinečnou poetiku v představení Kdes holubičko lítala. ZUŠ Jaroměř pravidelně dokazuje, že základní umělecké školy mají v našem programu své čestné místo nastupující divadelní generace, která má světu co sdělit.
 
V pátek nás tři klaunky až z Francie vtáhly do svého putování bláznivou poetikou, kterou si zamiloval snad každý. Kamin'é přináší do hry nenasytnou touhu po životě. Sexy, vypočítavá, šílená, závislá, nešťastná! Jak vidí slavnou hereckou ikonu Marilyn Monroe Studio Damúza se diváci přišli přesvědčit během závěrečného večera festivalu na představení Spal jsem s Marilyn.
  
Speciální projekty 
V pátek i sobotu z industriálních prostor Pilnáčkovy továrny, konkrétně kavárny KRAFT, vysílalo mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55 (čti za pět dvanáct). Vysílání 23:55 – Rádio Zapětpůlnoc plné improvizace, lehce pubertální neformálnosti a nekorektního humoru je k poslechu i ze záznamu na Youtube.
 
Jak se žije v paneláku? O hlučných sousedech, domovních schůzích v kočárkárně, o cizích lidech žijících v identických bytech oddělených patnácticentimetrovou příčkou, o městských mýtech a poblikávajících televizorech. O tom a mnohém dalším bylo multimediální site-specific představení Zářící město, které bylo uvedeno v pondělí a úterý od 22 hodin v panelovém domě na adrese Jana Masaryka 2017. Budoucnost už není, co bývala.
 
Pouliční představení
Stejně jako loni, i letos jsme kladli důraz na to, aby se každý den odehrálo alespoň jedno ryze pouliční představení. Během osmi festivalových dnů se tak rozehrály venkovní prostory, jako jsou Gočárovo schodiště, Jižní terasy, Malé náměstí i Žižkovy sady, improvizacemi, tanečními performancemi, žonglérskými výkony i nesmrtelným Školním výletem v podání Václava Bartoše. Úspěšnou literární procházku městem, ve kterém působili takoví velikáni české literatury jako Josef Kajetán Tyl, Karel Jaromír Erben, Karel Čapek a další, vedl Ondřej Macl.” říká koordinátorka festivalu Barbora Holanová.
 
Ostatní prostory a šapita
Od pátku 23. do neděle 25. 6. program zpestřila umělecká skupina UMSKUP. Kdo by neznal jejich Švédované filmy nebo Minikapelu, jako by nebyl. O program se ve svém stanu podělili s hosty, českobudějovickými Arte della tlampač. Od pondělí se UMSKUP stan proměnil v Šapitó Žižka, ve kterém se konala scénická čtení, improvizace a další zajímavé formáty. I letos pak v Žižkových sadech zaparkoval Autobuf. Divadlo Bufet v něm uvedlo představení Unhappy Happy1. českou škrabárnu a hostující talkshow Divadla D21 Komu zvoní Hana. Na Kavčím plácku opět vyrostlo Šapitó královéhradeckého souboru Q10.
 
Hudební program
Ani letos diváci nepřišli o zajímavé hudební zážitky. Vyzbrojen klávesami, několika kostýmy a hrstkou třpytek se přiřítila hned v pátek neřízená berlínská střela Stephen Paul Taylor, aby ukázal, jak lehce se dá rozdovádět dav pomocí extravagantního, ale zároveň podmanivého one-man synth popu. Svoji nejnovější desku Give Masterpiece a Chance přijela do Hradce představit elektro-poeticko-popová brněnská kapela Midi Lidi. Největší hudební událost festivalu nenechala jedny ruce založené hned v sobotu od 21 hodin v Hudebním stanu. Držitel hudebních ocenění Vinyla, Apollo a nejnověji také ceny Anděl v kategorii Elektronická hudba Ondřej Holý, alias dné, rozezněl barokní zdi Městské hudební síně. Hudební program se konal i na Kavčím plácku či Pivovarském náměstí, který jsme připravili společně s našimi festivalovými partnery (neziskovou organizací Skok do života a manželi Podhajskými).
 
Výtvarno
V rámci festivalového programu nalezly své místo i výtvarné dílny a performance v podání Kateřiny Olivové, absolventky Ateliéru tělového designu FAVU VUT v Brně nebo performativní jednotky PRO FORO INTERNO. 
 
Zahajovací průvod 
Již tradičně byl festival zahájen slavnostním průvodem, který odstartoval z Masarykova náměstí v 17 hodin a vyvrcholil na Malém náměstí. Průvodci byli klauni v podání Paleťáků, pardubické improvizační skupiny, herců Klicperova divadla i Divadla Drak. Novinkou letošního roku byl workshop „VAKUMASKA”, kde si zájemci mohli vyrobit vlastní masku z recyklovatelných materiálů a později společně s herci vyjít do ulic a zahájit festival. Na Malém náměstí na ně pak čekali Bratři v tricku se svou cirkusovou show Malíři.
 
Doprovodný program
Návštěvníci se také mohli v průběhu celého festivalu libovolně zúčastňovat výtvarných a pohybových workshopů. Každý rok samozřejmě myslíme na rodiče s dětmi. Vedle každodenních představení pro děti připravily jiné hradecké neziskovky volnočasové aktivity a kreativní dílny pro celou rodinu. O víkendu proběhl i oblíbený bleší trh Open Šmelitex v Žižkových sadech, nebo výtvarný designový minitrh Open Pocket v KRAFTu. Hlavní program doplnila filmová projekce v Bio Central. V české předpremiéře zde byl uveden dokument Olgy Sommerové o Soně Červené  Červená (pondělí 26. 6., 10.00). Hostem projekce a diskuze byla Soňa Červená osobně.
 
 

 
Vstupné a financování Open Air Programu
Martina Erbsová, ředitelka neziskovky kontrapunkt, která festival pořádá, na závěr dodává: „Snažíme se zachovat představení, koncerty, workshopy a další program finančně dostupný všem jeho návštěvníkům. Většinu představení a koncertů bylo možno podpořit dobrovolným příspěvkem, a to před nebo i po jeho začátku na dané scéně. Na vybraná představení označená v programu bylo nutné zakoupit lístky a tvořily jeden ze základních pilířů financování OAP. Rozpočet letošního ročníku se pohybuje kolem 1,8 mil. Kč, přibližně 1,5 mil. Kč jsme schopni zajistit pomocí grantů, příspěvků sponzorů, vlastního prodeje, zbývající částka pak již připadá na samotné návštěvníky, kteří byť jen symbolickým příspěvkem dokazují, že se o další vývoj OAP zajímají a není jim lhostejný, a za to jim velmi děkujeme.
 
Open Air Program Hradec Králové pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú.
18. ročník Open Air Programu HK 
je u konce
obrázek
Představení studentky Katedry autorské tvorby a pedagogiky, Anny Došimy se odehrávalo v minimalistickém stylu. Na scéně byla pouze židle, autorka a herečka v jedné osobě pracovala hlavně s imaginárními rekvizitami a představivostí diváků, jinak bylo představení postavené na textu a jejím hereckém projevu. Něco světu dokázat je epistolárním dramatem, kde si koresponduje vnučka, která se přestěhovala do Gruzie jako diplomatický doprovod svého muže, a její babičkou, která je i přes svůj vysoký věk stále neuvěřitelně aktivním člověkem. Představení má dvě hlavní témata. Na straně jedné poukazuje na neuvěřitelný propad mezi dvěma generacemi, na straně druhé ukazuje touhu naší generace po odlišení se, výjimečnosti a honbě za nesmyslnostmi.
Došima postavy nerozděluje skrze fyzičnost, pouze na začátku popisuje jejich vzhled a charakteristické rysy, text tak dominuje i zde. Už u charakteristiky můžeme pozorovat různorodost postav. Babiččin zjev důsledně vykresluje, výšku, chůzi, její zájmy. Vnučku definuje pouze fakt, že je něčí manželkou.
V začátku představení pozorujeme jistý drobný rozdíl mezi ženami, babička si pěstuje svou zahrádku, jezdí z města do města, na svůj věk ovládá počítač lépe než mnozí z daleko mladších generací, stará se o blíže nespecifikovaného nemocného muže, který posléze umírá, ani to ji však nezlomí a využívá volného času k tomu, aby se vydala do Číny. Vnučka se učí rusky a gruzínsky, to se ale stává její jedinou denní činností. Snad na začátku má výčitky, když vidí svou stále aktivní babičku, ujišťuje sama sebe, že nic nedělat je naprosto v pořádku. Nechá se ale strhnout světem pozlátka, do kterého se dostává a nicnedělání se stává koníčkem. To ale vnáší do jejího života nudu a tak vymýšlí, jak se odlišit od ostatních a stát se jedinečnou. Zabaluje se do zlata, ale každý trend nezůstane pouze u jednoho nositele. A tak se dostává do větších extrémů. Nechává si kolem sebe udělat rám, rozříznout břicho a útroby pozlatit. Hlavně mít zlaté srdíčko. Stává se exponátem, „uměním“. 
Tento konec s sebou také nese otázku, co vše vlastně ještě můžeme nazývat uměním a co za kterým uměním stojí v pozadí?
 
                                                                                                          -hen-
Ženu se za...
Open News
obrázek
Jak jste se jako skupina dali pro toto představení dohromady?
Jana Tichá, režisérka: Já jsem se znala s kluky ze Suchýho čtení, které pořádá tady Vojta Weisbauer ,a přišlo mi, že je to pořád dokola, tak jsem jim nabídla, že uděláme scénické čtení v Divadle 29, kde se vídáme a tam jsme měli i premiéru. Mysleli jsme si, že to bude jen jedno hraní pro kamarády, aby viděli, že to jde i jinak a nakonec to hrajeme už počtvrté nebo popáté, hráli jsme to i na Svitavském Fandovi, dokonce jsme postoupili do Písku, takže porotě se Suchý čtení, mokrý sny líbily.
Martin Drahorád, žebrák: I když dnes je to spíš Mokrý čtení, suchý sny.
Jak běžně probíhá Suchý čtení?
Vojtěch Weisbauer, pořadatel Suchýho čtení, samotář: Je to večer pořádaný teď už třikrát do roka a může se tam přihlásit kdokoliv a číst svoji tvorbu. Na jedné akci to bývá různorodých 10 lidí. Za těch 6 let se tam prostřídalo už asi 70 různých lidí.
Takže netvoříte konzistentní skupinu, která čte pravidelně?
J. T.: Tito lidé z představení jsou taková skupina, co čtou nejčastěji.
V. W.: Vydali jsme už 2 sborníky a tato skupinka ze Suchý čtení, mokrý sny tam je zastoupena. Je to taková partička kamarádů, která se nejen u toho utvořila, a ta tvoří jádro.
Na scéně je celkem 12 lidí. Platí, že každý pronesená báseň byla původním textem toho, kdo ji pronáší?
J. T.: U mě ne, já jsem četla texty kluků a dvě povídky byly Lukáše Vavrečka, který s námi dříve hrál na klavír, ale teď z rodinných důvodů nemůže.
V. W.: Byly to dvě herecké pozice a zbytek byl autorský.
Poezie se stala divadlem, slovo šlo do prostoru, a podle mě převýšila kvality klasického scénického čtení. Jak vám bylo v divadelní poloze, měli jste s ní zkušenosti?
M. D.: My jsme všichni pouze básníci, jenom Jana Tichá je herečka z divadla Exil v Pardubicích a celé nám to režíruje a říká nám, co máme dělat, jak se máme tvářit a jak hodně nahlas máme mluvit. Je to takový hnací motor.
A jaké to pro vás básníky je?
M. D.: Je to úplně něco nového. Nová zkušenost. Vždycky jsem si myslel, že čtu. A Jana mi řekla; „Čteš. Ale potichu!“ … „Mluv víc nahlas, zřetelně a mluv do těch lidí. Nauč se pracovat se svým hlasem.“ A minimálně to už je velká zkušenost.
Vycházeli jste z nějakého tematického základu, nebo se našel průnik v tvorbě a inspiraci vašich básní?
J. T.: My jsme s Vilémem Kubáčem vymysleli koncept kavárny, aby nám to sedělo, a dlouho jsme se z těch básní snažili vytvořit „jakýs takýs“ příběh, jakýsi průnik do jednoho večera v té kavárně, a stálo nás to docela hodně úsilí, aby to nějak navazovalo. Takže jsme vzali jejich tvorbu, která k tomu nebyla původně určená, a tu jsme nějak poskládali.
 
                                                                                                          -jir-
Zahrádka pod stanem
Open News
obrázek
Na zítřejší představení VOSTO5 jsme bohužel nuceni snížit maximální počet vstupenek pro jednu osobu na 2 kusy. Doufáme, že si Stand'artní kabaret od 19:00 užijete!
Na VOSTO5
už jen ve dvou!
obrázek
Ω Open Air Program Hradec Králové – překročte sami sebe Ω

Od 23. do 30. června opět ožije historické centrum Hradce Králové divadlem! V pořadí 18. ročník Open Air Programu Hradec Králové nabídne více než 200 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí. Na 14 otevřených scénách, v ulicích i v šapitech se odehraje rozmanitý program, jehož pojítkem je letos téma Open Vacuum – překročte s námi sami sebe, své hranice, upusťte páru a vystupte ze stínu – stačí jen „otevřít zde”! Chybět nebude činohra, fyzické divadlo, pohádky, loutková představení, speciální rozhlasová vysílání, improvizace či koncerty a večerní DJ sety.

Hlavní program
První den zahájí hlavní program Pavol Seriš pohybovou komedií pro jednoho herce Ze ZOO, na kterou naváže vinohradské Divadlo D21 s fantasy podle Terryho Pratchetta Sekáč dědeček.
 
Sobotní večer uvede v Divadelním stanu tragikomickou autorskou hru Deadline (a cibule), aneb o prokrastinaci a jiných běsech. Hru o lepku i chorobném odkládání úkolů uvidíte v podání nezávislého brněnského souboru DIVO4. Po setmění se můžete těšit na další festivalovou stálici, Divadlo Spektákl, která představí Goethova Fausta zbaveného velkoleposti a patosu.
 
Neděle bude patřit především nezávislé umělecké skupině OLDstars, která v rámci svého pásma v Atriu Radnice uvede celkem 6 představení. OLDstars je platformou pražského studentského kulturního života. Zaměřují se jak na klasické divadelní texty, tak na tvorbu autorskou. Hradecké publikum tak bude mít jedinečnou příležitost zhlédnout průřez touto tvorbou během jednoho odpoledne. Na Pivovarském náměstí pro změnu v neděli vyrostou závěsné konstrukce, na kterých se postupně představí novocirkusová uskupení Arte Levite, Cirqueon a Cirkus Tety.
 
Slovenskou nezávislou alternativní divadelní scénu v pondělním programu festivalu reprezentuje bratislavské divadlo Stoka se svým postdramatickým představením Wellness. Budete-li se chtít pobavit, určitě nezmeškejte hořkou komedii Petra Kolečka Zakázané uvolnění v provedení pardubického Divadla Exil.
 
Off národ vnese do festivalu trochu multikulturality. V úterý zahrají japonskou hororovou pohádku Hachiko i představení Angakokové za Nuukem, pohádku pro děti i dospělé vycházející z grónských mýtů a pověstí.
 
Ve středu rozezní Malé náměstí africké melodie. Ve spolupráci s festivalem Tanec Praha uvedeme představení Ghana zrána, které vzniklo spojením českých a ghanských tanečníků pod choreografickým vedením Moniky Rebcové. A co by to bylo za Open Air Program bez souboru Vosto5? Osudový příběh Bohumila Hanče a Václava Vrbaty převypráví již tradiční host OAP od 20 hodin v Divadelním stanu.
 
Základní umělecká škola z Jaroměře se souborem Jakkdo představí ve čtvrtek svou jedinečnou poetiku v představení Kdes holubičko lítala. ZUŠ Jaroměř pravidelně dokazuje, že základní umělecké školy mají v našem programu své čestné místo nastupující divadelní generace, která má světu co sdělit.
 
V pátek nás tři klaunky až z Francie vtáhnou do svého putování bláznivou poetikou, kterou si zamiluje snad každý. Kamin'é přináší do hry nenasytnou touhu po životě. Buďte u toho na Malém náměstí! Sexy, vypočítavá, šílená, závislá, nešťastná! Jak vidí slavnou hereckou ikonu Marilyn Monroe Studio Damúza se přijďte přesvědčit během závěrečného večera festivalu na představení Spal jsem s Marilyn.
 
Speciální projekty
V pátek i sobotu bude z industriálních prostor Pilnáčkovy továrny, konkrétně kavárny KRAFT, vysílat mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55 (čti za pět dvanáct). Vysílání 23:55 – Rádio Zapětpůlnoc plné improvizace, lehce pubertální neformálnosti a nekorektního humoru si nesmíte nechat ujít ať už naživo nebo z éteru.
 
Jak se žije v paneláku? O hlučných sousedech, domovních schůzích v kočárkárně, o cizích lidech žijících v identických bytech oddělených patnácticentimetrovou příčkou, o městských mýtech a poblikávajících televizorech. O tom a mnohém dalším bude multimediální site-specific představení Zářící město, které uvedeme v pondělí a úterý od 22 hodin. Budoucnost už není, co bývala. Přijďte se přesvědčit k panelovému domu na adrese Jana Masaryka 2017.
 
Pouliční představení
Stejně jako loni, i letos jsme kladli důraz na to, aby se každý den odehrálo alespoň jedno ryze pouliční představení. Během osmi festivalových dnů se tak rozehrají venkovní prostory, jako jsou Gočárovo schodiště, Jižní terasy, Malé náměstí i Žižkovy sady, improvizacemi, tanečními performancemi, žonglérskými výkony i nesmrtelným Školním výletem v podání Václava Bartoše. Literární procházkou městem, ve kterém působili takoví velikáni české literatury jako Josef Kajetán Tyl, Karel Jaromír Erben, Karel Čapek a další, vás provede Ondřej Macl.” říká koordinátorka festivalu Barbora Holanová.
 
Ostatní prostory a šapita
Od pátku 23. do neděle 25. 6. program zpestří umělecká skupina UMSKUP. Kdo by neznal jejich Švédované filmy nebo Minikapelu, jako by nebyl. O program se ve svém stanu podělí s hosty, českobudějovickými Arte della tlampač. Od pondělí se UMSKUP stan promění v Šapitó Žižka, ve kterém se můžete těšit na scénická čtení, improvizace a další zajímavé formáty. I letos pak v Žižkových sadech zaparkuje Autobuf. Divadlo Bufet v něm uvede představení Unhappy Happy, 1. českou škrabárnu a hostující talkshow Divadla D21 Komu zvoní Hana. Na Kavčím plácku opět vyroste Šapitó královéhradeckého souboru Q10. Těšit se zde můžete na bohaty divadelní i hudební program.
 
Hudební program
Ani letos diváci nepřijdou o zajímavé hudební zážitky. Vyzbrojen klávesami, několika kostýmy a hrstkou třpytek se přiřítí hned v pátek neřízená berlínská střela Stephen Paul Taylor, aby nám ukázal, jak lehce se dá rozdovádět dav pomocí extravagantního, ale zároveň podmanivého one-man synth popu. Svoji nejnovější desku Give Masterpiece a Chance přijede do Hradce představit elektro-poeticko-popová brněnská kapela Midi Lidi. Největší hudební událost festivalu nenechá jedny ruce založené hned v sobotu od 21 hodin v Hudebním stanu. Držitel hudebních ocenění Vinyla, Apollo a nejnověji také ceny Anděl v kategorii Elektronická hudba Ondřej Holý, alias dné, rozezní barokní zdi Městské hudební síně ve čtvrtek od 21 hodin. Jeho vystoupení slibuje upřímný a nezapomenutelný zážitek. Z hudebního programu můžete vybírat také na Kavčím plácku či Pivovarském náměstí, který jsme připravili společně s našimi festivalovými partnery (neziskovou organizací Skok do života a manželi Podhajskými).
 
Výtvarno
V rámci festivalového programu nalezly své místo i výtvarné dílny a performance v podání Kateřiny Olivové, absolventky Ateliéru tělového designu FAVU VUT v Brně, české umělkyně Veroniky Bromové nebo performativní jednotky PRO FORO INTERNO.
 
Zahajovací průvod
Již tradičně bude festival zahájen slavnostním průvodem, který odstartuje z Masarykova náměstí v 17 hodin a vyvrcholí na Malém náměstí. Průvodci budou klauni v podání Paleťáků, pardubické improvizační skupiny, herců Klicperova divadla i Divadla Drak. Novinkou letošního roku je workshop „VAKUMASKA”. Už od 15 hodin si budete moci na Masarykově náměstí vyrobit vlastní masku z recyklovatelných materiálů a později společně s herci vyjít do ulic a zahájit festival. Na Malém náměstí na vás pak budou v 18 hodin čekat Bratři v tricku se svou cirkusovou show Malíři.
  
Doprovodný program
Návštěvníci se také budou moci v průběhu celého festivalu libovolně zúčastňovat výtvarných a pohybových workshopů. Každý rok samozřejmě myslíme na rodiče s dětmi. Vedle každodenních představení pro děti (ve všední dny vždy od 16 h a o víkendu od 14 h) připravují jiné hradecké neziskovky volnočasové aktivity a kreativní dílny pro celou rodinu. O víkendu se můžete těšit na oblíbený bleší trh Open Šmelitex v Žižkových sadech, nebo na výtvarný designový minitrh Open Pocket v KRAFTu. Hlavní program doplní filmová projekce v Bio Central. V české předpremiéře zde uvedeme dokument Olgy Sommerové o Soně Červené Červená (pondělí 26. 6., 10.00). Hostem projekce a diskuze bude Soňa Červená osobně.
 
Vstupné a financování Open Air Programu
Martina Erbsová, ředitelka neziskovky kontrapunkt, která festival pořádá, na závěr dodává: „Snažíme se zachovat představení, koncerty, workshopy a další program finančně dostupný všem jeho návštěvníkům. Většinu představení a koncertů je možno podpořit dobrovolným příspěvkem, a to před nebo i po jeho začátku na dané scéně. Na vybraná představení označená v programu je nutné zakoupit lístky a tvoří jeden ze základních pilířů financování OAP. Rozpočet letošního ročníku se pohybuje kolem 1,8 mil. Kč, přibližně 1,5 mil. Kč jsme schopni zajistit pomocí grantů, příspěvků sponzorů, vlastního prodeje, zbývající částka pak již připadá na samotné návštěvníky, kteří byť jen symbolickým příspěvkem dokazují, že se o další vývoj OAP zajímají a není jim lhostejný, a za to jim velmi děkujeme.
 
Open Air Program Hradec Králové pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú.
Ω Open Air Program Hradec Králové
překročte sami sebe Ω
Archiv
obrázek
Změny programu 25. 6., (25. 06. 2015) Z důvodů technických, netechnických a všech jiných bude dnes pár změn v programu. Festival krátkých písní…
obrázek
D21 Zrušeno, Divadlo…, (19. 06. 2014) Z důvodu zranění herce musíme s politováním oznámit, že představení Deset deka Dürrenmata Divadla D21 se ruší…
Video
Shadow machinery Světelná instalace ve Ville Mysterii (21. - 28. 6. 2014).
Sestřih nepoužitých záběrů hudební podklad: DVA - Strenge z alba Fonok (2008)
Reportáž z pondělí 30. 6. hudební podklad: DVA - Durango z alba Nipomo (2014)
Reportáž ze soboty 28. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž z pátku 27. 8. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž ze čtvrtka 26. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž ze středy 25. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž z úterý 24. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž z pondělí 23. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž z neděle 22. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž ze soboty 21. 6. hudební podklad: DVA - Zoppe z alba Nipomo (2014)
Reportáž z pátku 20. 6. Jak probíhalo slavnostní otevření Villy Mysteria
DALŠÍ NOVINKY