PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
obrázek
Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program Hradec Králové je u konce. Od pátku 22. do 29. června zaplnilo město 32 tisíc návštěvníků i deštivé počasí. Ani to ale nezkazilo zážitky z desítek představení. Plná hlediště diváků ocenila Improvizační zápas Paleťáků, roztomilé představení Kaffeeklatsch provoněné kávou i šílené Divoké historky Divadla Tramtarie. Nejednoho hudebního nadšence roztančil DJ Detekm, Lazer Viking nebo Ventolin.

Festival odstartoval zábavným a chytrým stand-up představením Čecháčci a Čoboláci Filipa Tellera a Pavola Seriše, pokračoval hrou Vztahology souboru S bojkou v zádech. Snové kapely Cold Cold Nights a Kalle roztepaly srdce nejen mladší generaci návštěvníků. Úspěch sklidily již legendární Švédované filmy umělecké skupiny UMSKUP i Školní výlet Václava Bartoše.
 
Nepředvídatelné proměny počasí způsobily několik nutných přesunů herců a hudebníků do krytých prostor, které často nabídly o to intimnější zážitek, jak uvádí i Jaroslava Holasová z divadelního souboru Jakkdo: „Myslím si, že změna divadelního prostoru nám v tomhle případě pomohla, protože to vytvořilo daleko sevřenější a komornější atmosféru, která by se v Atriu Radnice pravděpodobně rozplynula tím, jak je to velký prostor – navíc s elevací.”
 
Vyprodané představení Stand'artní kabaret festivalové stálice Vosto5 bavilo celý Divadelní stan. Úspěch sklidily i živé počítačové hry, které byly z původního Gočárova schodiště přesunuty mimo jiné i do netradičního prostoru kostela Městské hudební síně. Hru Chuchel hrál před očima diváků samotný její tvůrce s živým doprovodem hudebního dua DVA.
 
„Máme radost, že nám diváci zachovali přízeň i přes proměnlivé počasí. Hlediště byla plná a to těší jak vystupující umělce, tak nás. Nadcházející 20. ročník jistě oslavíme slunečným počasím.” uvádí ředitelka Open Air Programu, Barbora Holanová.

Financování Open Air Programu
I letos převažovala na většině oficiálních OAP produkcí možnost dobrovolného vstupného. Novinkou letošního roku byl předprodej vstupenek na vybrané produkce přes online obchod smsticket. Celkem mohli diváci navštívit 169 produkcí od klasických děl české i světové literatury, improvizace, performance přes bohatou hudební produkci až po pestrý program doprovodný (výstavy, workshopy, dílny a další). To vše se uskutečnilo na 18 scénách v historickém centru města Hradce Králové. Rozpočet letošního festivalu se pohybuje okolo necelých 2 milionů korun. 
Týden nabitý divadlem
 a hudbou končí
obrázek
První polovina 19. ročníku festivalu Open Air Program Hradec Králové je za námi. Hradečákům rozproudilo hned v pátek krev v žilách komediální duo Filipa Tellera a Pavola Seriše a jejich představení Čecháčci a Čoboláci, v sobotu pak absurdní komedie Divoké historky v podání Divadla Tramtarie. Srdce nejednoho hudebního nadšence si získali Cold Cold Nights, Kalle i Oswaldovi.

Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala ze scén pod širým nebem do suchých úkrytů, ale ani to nezkazilo zážitek z řady koncertů a představení, která letošní Open Air Program HK zahájila. Úspěch sklidilo historicky první živé hraní počítačové hry – Chuchel hrál samotný tvůrce s živým doprovodem hudebního uskupení DVA. Nový formát živého hraní her a hudby proběhne i ve středu a ve čtvrtek večer na Gočárově schodišti.
 
Návštěvníci se mohou do konce týdne těšit ještě na Studio Damúza, které do Hradce přiveze adaptaci jednoho z vůbec nejzásadnějších textů české dramatiky Maryša LIVE!, které se odehraje v netradičním prostoru Hostince U Kohouta. Téma kávy se promítne i do představení Kaffeeklatsch uskupení Holektiv.
 
V Hudebním stanu se představí Lazer Viking i DJ Ventolin. 8 dnů nabitých divadlem a hudbou zakončí v pátek site-specific inscenace Václav Havel: Moc bezmocných v provedení angažovaného Divadla Feste a koncert Opak Dissu.
Divadelňák je v polovině!
Co nezmeškat do pátku?
obrázek
Ultimátní mač přímo v centru dění. Uprostřed Žižkových sadů vznikne na poslední festivalové odpoledne vyhrazené hřiště, kde si poměří síly mužstva i ženstva složená z divadelníků, návštěvníků či organizátorů. Přihlaste i vy svůj tým a prokopejte se tabulkou k titulu fotbalového mistra letošního #divadelňák-u. Více informací v infocentru v Žižkových sadech.

– Mač rules –
počet čutálistů: 5 na place
čas kopu: 2 x 10 minut, střídání stran
míč ve hře: jedna meruna
max. počet týmů: 8

– Pravidla –
Hraje se prostě fairplay, karty nerozdáváme, vítěz bere zlato ve formě hmotné i tekuté, systém vyřazovačka. Kopej nohama, hraj srdíčkem, tepej tělem a vlij sportovní aktivitu do žilní systému Žižkových sadů.

– Přihlas se –
Přihlášky budou otevřené den předem (čti ve čtvrtek 28. června na infopointu max do 12 hodin v pátek 29. června). V pátek ve 12:30 bude vyvěšeno taktéž na infopointu pořadí vylosované anonymním zajdalenem.

– Praktické –
Zvláště vítáme originální dresskód a název týmu. Bacha na krtky a přilehlou floru. Zápas bude mít doopravdickýho rozhodčího a fiktivní branky. Na místě zdravotní infúze – kafe, pivo, párek. Po mači společný koupání ve fontáně dovoleno.

Kopej Hradcem, vidíme se na place.
Divaderby
 otevřená liga v kopané
obrázek
První dny roztepaného srdce Hradce jsou za námi! 
Pátek oživilo komediální duo Filip Teller a Pavol Seriš i koncert Cold Cold Nights. Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala do suchých úkrytů, ale ani to nezkazilo zážitek z řady koncertů a přestavení, která letošní Open Air Program HK zahájila.
Nepatrně uplakaná sobota se nesla v duchu performance Dariny Alster, šílených Divokých historek Divadla Tramtarie, představení Soul(ó)ženy od MASO KRŮTÍ, i koncertu Space Love a setu DJ Sestry. Proběhlo také historicky první živé hraní PC hry – CHUCHEL přišel zahrát samotný tvůrce s živým hudebním doprovodem DVA. Pokračujeme dál, mrkněte do programu a vyberte si i vy svou srdcovku!
 
První dny roztepaného
srdce Hradce jsou za námi! 
obrázek
Představit si poslední červnový týden v centru Hradce Králové bez všudypřítomných divadelních a hudebních produkcí už si dokáže jen málokdo. Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program HK začne již zítra – v pátek 22. června – a potrvá 8 dní až do 29. června. Na 14 otevřených scénách nabídne tradiční činoherní i pohybová představení, koncerty, pohádky i mnoho novinek. To vše v rámci festivalu Divadlo evropských regionů, který spolupořádají Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.
 
A co přinese první polovina festivalu? Během prvního večera festivalu vystoupí brněnští komici Filip Teller a Pavol Seriš s celovečerním stand-up představením Čecháčci a Čoboláci. Místy komický – místy krutý příběh Smysl kura představí mezinárodní loutkařské duo Waxwing Theatre. Snová kapela Cold Cold Nights roztepe srdce nejednoho osamělého mileniála. Španělský všestranný umělec Omar Meza Frias do svého tanečního vystoupení zapojí jak diváky, tak děti z Tanečního Divadla Honzy Pokusila. Diváci se již od prvního dne mohou těšit také na již legendární Švédované filmy umělecké skupiny UMSKUP i Školní výlet Václava Bartoše. Atmosféru festivalu dokreslí jak pouliční produkce, tak široká nabídka aktivit v Žižkových sadech – od meditace po tzv. Nářaďovnu, která nabídne k zapůjčení míče i líný tenis.
 
Nabitý festivalový víkend slibuje jak klasickou činohru – černou komedii na motivy známého španělského filmu Divoké historky v podání olomouckého Divadla Tramtárie – tak letošní novinku – živé hraní počítačových her za hudebního doprovodu kapely DVA i Ventolina. Festivalové stálice Geisslers Hofcomoedianten s Malými příběhy velkého knížete, Divadlo Spektákl s Dostojevského Uraženými a Poníženými i snová kapela Kalle se představí v neděli.
 
„V pondělí divákům nabídneme tvorbu budoucích profesionálních umělců. V Městské hudební síni a v Atriu Radnice představí svou tvorbu studenti rozličných oborů z pražské DAMU a brněnské JAMU. Úsměv na tváři pak jistojistě vykouzlí Bratři v tricku se svou Běžkařskou Odyseou nebo klasici – Vosto5 a jejich Stand'artní kabaret. ” láká na program ředitelka festivalu Barbora Holanová.
Už zítra srdce Hradce
 roztepe divadlo a hudba!
obrázek

Pátý ročník výtvarného marketu nezávislých tvůrců a malých studií tvořících na poli současného domácího designu v rámci Open Air Program Hradec Králové. Tradiční i netradiční výrobky na jednom místě spolu s jejich autory.

A na koho se můžete těšit?

Dlouhá punčocha je brněnské knihkupectví, které pečlivě vybírá ty nejlepší knihy pro děti. Najdete zde knihy, které zaujmou příběhem, výtvarným pojetím, kvalitou jazyka i zpracováním. Dobré dětské knihy hledají nejen na českém trhu, ale i v zahraničí. Zaměřují se na knihy, které kultivují čtenářský vkus a rozšiřují obzory, ať už se jedná o témata nebo ilustrace. Výběru knih věnují velkou péči, abyste pak při nákupu mohli jít „najisto“.

_van de mi – Kde jinde prezentovat nejlepší šálky na kafe na světě než v nejlepší kavárně na světě?

Eggo – Ručně vyráběné brašny, kabelky a doplňky od Eggo nebudou v sobotu v Kraftu chybět!

Terra incognita šije pohádkový život a nový kousek do šatníku před začátkem léta je nezbytností.

Minimalistické šperky od OVÁ rozšíří repertoár OPEN Pocket 5 o další rozměr. Že i v jednoduchosti je krása zjistíte v Kraftu!

Jeden a půl holky – "Výšivky budou jak vod tvý báby, trika unisexový, pařátky kouzelný..."

Vzorky vzory vzorečky aka ručně kreslený svět Janines Jansen. Spousta ponožek tak dekorovaných, že je jen tak nesundáte.

Poetickým jazykem, hravou formou a touhou sdělovat a sdílet charakterizuje svoji tvorbu nakladatelství Bylo nebylo, bez kterého by to na OPEN Pocket 5 v Kraftu už ani nešlo.

OPEN Pocket v Kraftu
market malých tvůrců a studií
Archiv
obrázek
Květy 2016, (15. 06. 2016) KVĚTY patří k neosobitějším a nejoceňovanějším nezávislým kapelám u nás. Hudební formace,…
obrázek
Východočeský výtvarný…, (15. 06. 2016) Srdečně vás zveme na letošní přehlídku tvorby členů UVU, která je pořádána každý rok a náv&scaron…
obrázek
Geisslers Hofcomoedianten, (13. 06. 2016) Geisslers Hofcomoedianten vznikli v roce 2002 s cílem navázat na významnou barokní divadelní tradici v Kuksu. Zůstávaj…
obrázek
Vosto5 slaví 20 let, (12. 06. 2016) Vosto5 letos slaví 20 let na scéně a vy můžete slavit s nimi! Na Open Air Programu ‬v mimopražské premiéře uvedou rozhlasovou report…
obrázek
Monika Načeva - Průvan v…, (11. 06. 2016) Zcela nový hudební projekt s názvem Průvan v hlavě české herečky, zpěvačky a šansoniérky Monika Načeva ozdobí…
obrázek
Tell or Show, (10. 06. 2016) Tři hosté. Zajímavá témata. Charismatický moderátor. To jsou předpoklady pro úspěšnou talk show. Filip Teller ale…
obrázek
Divadlo NaHraně 2016, (09. 06. 2016) Divadlo NaHraně, nezávislý pražský soubor, který má rád nové divadelní texty a autory a který hledá…
obrázek
11:55 2016, (08. 06. 2016) 11:55 (Za pět dvanáct) vznikl z iniciativy 12 herců – absolventů KALD na Divadelní fakultě AMU v květnu 2014. Po velice úspěšn…
obrázek
Radio Wave Live Session, (07. 06. 2016) Jeden z komorních koncertů zajímavých projektů alternativní scény Radio Wave Live Sessions se uskuteční i na Open Air…
obrázek
Pohádky 2016, (07. 06. 2016) Nezapomínáme ani na naše malé diváky. Každý všední den se proto můžete těšit na pohádky od 16 hod,…
obrázek
Depresivní děti 2016, (05. 06. 2016) Depresivní Děti touží po penězích již od roku 2004 realizují řadu kulturních projektů v netradičních prostorách.…
obrázek
Katalog 2016, (04. 06. 2016) Festivalový katalog má na svědomí i letos studio Upupæpop. Na 60 červánkových stranách na vás čeká…
obrázek
TZ: Open Air Program…, (04. 06. 2016) Ve dnech 17. až 26. června se v Hradci Králové uskuteční v pořadí již 17. ročník nesoutěžní divadelní přehl…
obrázek
Divadlo Športniki, (31. 05. 2016) Divadlo Športniki vzniklo v lednu 2011 v Mariboru. Sami o sobě tvrdí: „Jsme nejlepší sportovci mezi divadelníky a…
obrázek
Olats Otesoc, (30. 05. 2016) Jsou mladí, hezcí a vtipní... Pokud jste je ještě neslyšeli, na jejich koncert se vám možná nebude chtít, ale z…
obrázek
GIVT, (28. 05. 2016) Nyní nás můžete podpořit prostřednictvím běžného online nákupu. Stačí, když na web svého oblíbeného e…
obrázek
D21, (25. 05. 2016) Divadlo D21 inscenuje nejen klasické dramatické nebo dramatizované texty, ale i texty současné a původní. Na Open Air Programu…
obrázek
Alexej Byček, (23. 05. 2016) Alexej Byček, umělec věnující se zejména divadlu, autorské fyzické a mimické tvorbě, se na Open Air Programu představ…
obrázek
Slavnostní průvod 2016, (21. 05. 2016) Slavnostní zahájení desetidenního Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů! > KLICPEROVO DIVADLO…
obrázek
Pavol Seriš, (19. 05. 2016) Absolvent Ateliéru pohybového divadla na JAMU získal za svoje autorské inscenace mnohá ocenění...  Na ‪Open Air…
obrázek
Paleťáci, (16. 05. 2016) Pa.Le.Ťác.I. jsou již tradičními vystupujícími Open Air Programu. Letos zaimprovizují 17. a 23. června – poprvé s…
obrázek
Dobrovolníci 2016, (15. 05. 2016) Chceš nahlédnout pod pokličku Open Air Programu v Hradci Králové? Staň se dobrovolníkem! Zájemci pište nejpozději do 29…
obrázek
Distribuce plakátů 2016, (12. 05. 2016) Zaujal vás náš plakát a chtěli byste si ho odnést, vylepit, darovat nebo nám pomoci s jeho distribucí na vaše obl…
obrázek
Company elledanse, (11. 05. 2016) První festivalový den vás v ulicích přivítá Company elledanse se svým Tancem v uliciach... Divadlo elledanse…
obrázek
Program 2016, (08. 05. 2016) Program 17. ročníku Open Air Programu Hradec Králové je venku!  Ještě toho mnoho přibude, ale už teď si můžete udělat přehled v…
obrázek
Café Theatroom, (08. 05. 2016) Divadelní kavárna Café Theatroom vznikla pro čtrnáctý ročník festivalu Malá inventura v Praze a k vidění bude i…
obrázek
Slam poetry 2016, (28. 04. 2016) Open Air Program Hradec Králové hledá soutěžící do SLAM POETRY Vyhlašujeme otevřenou výzvu pro všechny bá…
obrázek
TZ_Přípravy 17. ročníku…, (22. 04. 2016) 17. ročník Open Air Programu Hradec Králové se již kvapem blíží a pořádající kulturní neziskovka…
obrázek
Upomínka přihlášek do…, (07. 02. 2016) Do podání přihlášek zbývá už jen týden!  Nezapomeňte přihlásit své inscenace a projekty do 17. ročn…
obrázek
PF 2016, (20. 12. 2015) Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v novém…
obrázek
Registrace otevřena, (15. 12. 2015) Přihlašte se do XVII. ročníku OAP! 17/6 – 26/6 2016 Umělci, divadelníci, milovníci kulturního života! Od 14. prosince 2015 do…
obrázek
Svátek hudby 2016, (29. 04. 2015) I letos se v rámci festivalu připojíme 21. června k celosvětovému Svátku hudby!  Rádi byste předvedli své muzikantsk…
Video
Pátek 29/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Čtvrtek 28/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Středa 27/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Úterý 26/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Pondělí 25/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Neděle 24/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Sobota 23/6 | Open Air Program 2018 ❤️ Nepatrně uplakanou sobotu roztepaly Divoké historky Divadla Tramtarie, Soul(ó)ženy MASO KRŮTÍ, koncert Space Love i DJ Sestra. video: Dominika Hrbková
Pátek 22/6 | Open Air Program 2018 První festivalový den roztepalo srdce Hradce komediální duo Filip Teller a Pavol Seriš i koncert Cold Cold Nights. Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala do…
#TepemHradcem Tep průměrného hradečáka je 76 tepů za minutu. Kvalifikovaní doktoři Petr Kult a Petr Matyáš Cibulka předepsali Hradečákům vhodná představení z programu OAP k jeho…
Open Air Program | 22.–29. 6. 2018 Tepu já, tepeš ty, tepem my, tepem Hradcem. Divadlem, hudbou, vámi. Rozbušme společně srdce Hradce letos od 22. do 29. června. #TepemHradcem
DALŠÍ NOVINKY