PARTNEŘI PRO MÉDIA CHCI SE ZAPOJIT ENGLISH
PŘIHLÁSIT
obrázek
Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program Hradec Králové je u konce. Od pátku 22. do 29. června zaplnilo město 32 tisíc návštěvníků i deštivé počasí. Ani to ale nezkazilo zážitky z desítek představení. Plná hlediště diváků ocenila Improvizační zápas Paleťáků, roztomilé představení Kaffeeklatsch provoněné kávou i šílené Divoké historky Divadla Tramtarie. Nejednoho hudebního nadšence roztančil DJ Detekm, Lazer Viking nebo Ventolin.

Festival odstartoval zábavným a chytrým stand-up představením Čecháčci a Čoboláci Filipa Tellera a Pavola Seriše, pokračoval hrou Vztahology souboru S bojkou v zádech. Snové kapely Cold Cold Nights a Kalle roztepaly srdce nejen mladší generaci návštěvníků. Úspěch sklidily již legendární Švédované filmy umělecké skupiny UMSKUP i Školní výlet Václava Bartoše.
 
Nepředvídatelné proměny počasí způsobily několik nutných přesunů herců a hudebníků do krytých prostor, které často nabídly o to intimnější zážitek, jak uvádí i Jaroslava Holasová z divadelního souboru Jakkdo: „Myslím si, že změna divadelního prostoru nám v tomhle případě pomohla, protože to vytvořilo daleko sevřenější a komornější atmosféru, která by se v Atriu Radnice pravděpodobně rozplynula tím, jak je to velký prostor – navíc s elevací.”
 
Vyprodané představení Stand'artní kabaret festivalové stálice Vosto5 bavilo celý Divadelní stan. Úspěch sklidily i živé počítačové hry, které byly z původního Gočárova schodiště přesunuty mimo jiné i do netradičního prostoru kostela Městské hudební síně. Hru Chuchel hrál před očima diváků samotný její tvůrce s živým doprovodem hudebního dua DVA.
 
„Máme radost, že nám diváci zachovali přízeň i přes proměnlivé počasí. Hlediště byla plná a to těší jak vystupující umělce, tak nás. Nadcházející 20. ročník jistě oslavíme slunečným počasím.” uvádí ředitelka Open Air Programu, Barbora Holanová.

Financování Open Air Programu
I letos převažovala na většině oficiálních OAP produkcí možnost dobrovolného vstupného. Novinkou letošního roku byl předprodej vstupenek na vybrané produkce přes online obchod smsticket. Celkem mohli diváci navštívit 169 produkcí od klasických děl české i světové literatury, improvizace, performance přes bohatou hudební produkci až po pestrý program doprovodný (výstavy, workshopy, dílny a další). To vše se uskutečnilo na 18 scénách v historickém centru města Hradce Králové. Rozpočet letošního festivalu se pohybuje okolo necelých 2 milionů korun. 
Týden nabitý divadlem
 a hudbou končí
obrázek
První polovina 19. ročníku festivalu Open Air Program Hradec Králové je za námi. Hradečákům rozproudilo hned v pátek krev v žilách komediální duo Filipa Tellera a Pavola Seriše a jejich představení Čecháčci a Čoboláci, v sobotu pak absurdní komedie Divoké historky v podání Divadla Tramtarie. Srdce nejednoho hudebního nadšence si získali Cold Cold Nights, Kalle i Oswaldovi.

Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala ze scén pod širým nebem do suchých úkrytů, ale ani to nezkazilo zážitek z řady koncertů a představení, která letošní Open Air Program HK zahájila. Úspěch sklidilo historicky první živé hraní počítačové hry – Chuchel hrál samotný tvůrce s živým doprovodem hudebního uskupení DVA. Nový formát živého hraní her a hudby proběhne i ve středu a ve čtvrtek večer na Gočárově schodišti.
 
Návštěvníci se mohou do konce týdne těšit ještě na Studio Damúza, které do Hradce přiveze adaptaci jednoho z vůbec nejzásadnějších textů české dramatiky Maryša LIVE!, které se odehraje v netradičním prostoru Hostince U Kohouta. Téma kávy se promítne i do představení Kaffeeklatsch uskupení Holektiv.
 
V Hudebním stanu se představí Lazer Viking i DJ Ventolin. 8 dnů nabitých divadlem a hudbou zakončí v pátek site-specific inscenace Václav Havel: Moc bezmocných v provedení angažovaného Divadla Feste a koncert Opak Dissu.
Divadelňák je v polovině!
Co nezmeškat do pátku?
obrázek
Ultimátní mač přímo v centru dění. Uprostřed Žižkových sadů vznikne na poslední festivalové odpoledne vyhrazené hřiště, kde si poměří síly mužstva i ženstva složená z divadelníků, návštěvníků či organizátorů. Přihlaste i vy svůj tým a prokopejte se tabulkou k titulu fotbalového mistra letošního #divadelňák-u. Více informací v infocentru v Žižkových sadech.

– Mač rules –
počet čutálistů: 5 na place
čas kopu: 2 x 10 minut, střídání stran
míč ve hře: jedna meruna
max. počet týmů: 8

– Pravidla –
Hraje se prostě fairplay, karty nerozdáváme, vítěz bere zlato ve formě hmotné i tekuté, systém vyřazovačka. Kopej nohama, hraj srdíčkem, tepej tělem a vlij sportovní aktivitu do žilní systému Žižkových sadů.

– Přihlas se –
Přihlášky budou otevřené den předem (čti ve čtvrtek 28. června na infopointu max do 12 hodin v pátek 29. června). V pátek ve 12:30 bude vyvěšeno taktéž na infopointu pořadí vylosované anonymním zajdalenem.

– Praktické –
Zvláště vítáme originální dresskód a název týmu. Bacha na krtky a přilehlou floru. Zápas bude mít doopravdickýho rozhodčího a fiktivní branky. Na místě zdravotní infúze – kafe, pivo, párek. Po mači společný koupání ve fontáně dovoleno.

Kopej Hradcem, vidíme se na place.
Divaderby
 otevřená liga v kopané
obrázek
První dny roztepaného srdce Hradce jsou za námi! 
Pátek oživilo komediální duo Filip Teller a Pavol Seriš i koncert Cold Cold Nights. Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala do suchých úkrytů, ale ani to nezkazilo zážitek z řady koncertů a přestavení, která letošní Open Air Program HK zahájila.
Nepatrně uplakaná sobota se nesla v duchu performance Dariny Alster, šílených Divokých historek Divadla Tramtarie, představení Soul(ó)ženy od MASO KRŮTÍ, i koncertu Space Love a setu DJ Sestry. Proběhlo také historicky první živé hraní PC hry – CHUCHEL přišel zahrát samotný tvůrce s živým hudebním doprovodem DVA. Pokračujeme dál, mrkněte do programu a vyberte si i vy svou srdcovku!
 
První dny roztepaného
srdce Hradce jsou za námi! 
obrázek
Představit si poslední červnový týden v centru Hradce Králové bez všudypřítomných divadelních a hudebních produkcí už si dokáže jen málokdo. Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program HK začne již zítra – v pátek 22. června – a potrvá 8 dní až do 29. června. Na 14 otevřených scénách nabídne tradiční činoherní i pohybová představení, koncerty, pohádky i mnoho novinek. To vše v rámci festivalu Divadlo evropských regionů, který spolupořádají Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.
 
A co přinese první polovina festivalu? Během prvního večera festivalu vystoupí brněnští komici Filip Teller a Pavol Seriš s celovečerním stand-up představením Čecháčci a Čoboláci. Místy komický – místy krutý příběh Smysl kura představí mezinárodní loutkařské duo Waxwing Theatre. Snová kapela Cold Cold Nights roztepe srdce nejednoho osamělého mileniála. Španělský všestranný umělec Omar Meza Frias do svého tanečního vystoupení zapojí jak diváky, tak děti z Tanečního Divadla Honzy Pokusila. Diváci se již od prvního dne mohou těšit také na již legendární Švédované filmy umělecké skupiny UMSKUP i Školní výlet Václava Bartoše. Atmosféru festivalu dokreslí jak pouliční produkce, tak široká nabídka aktivit v Žižkových sadech – od meditace po tzv. Nářaďovnu, která nabídne k zapůjčení míče i líný tenis.
 
Nabitý festivalový víkend slibuje jak klasickou činohru – černou komedii na motivy známého španělského filmu Divoké historky v podání olomouckého Divadla Tramtárie – tak letošní novinku – živé hraní počítačových her za hudebního doprovodu kapely DVA i Ventolina. Festivalové stálice Geisslers Hofcomoedianten s Malými příběhy velkého knížete, Divadlo Spektákl s Dostojevského Uraženými a Poníženými i snová kapela Kalle se představí v neděli.
 
„V pondělí divákům nabídneme tvorbu budoucích profesionálních umělců. V Městské hudební síni a v Atriu Radnice představí svou tvorbu studenti rozličných oborů z pražské DAMU a brněnské JAMU. Úsměv na tváři pak jistojistě vykouzlí Bratři v tricku se svou Běžkařskou Odyseou nebo klasici – Vosto5 a jejich Stand'artní kabaret. ” láká na program ředitelka festivalu Barbora Holanová.
Už zítra srdce Hradce
 roztepe divadlo a hudba!
obrázek

Pátý ročník výtvarného marketu nezávislých tvůrců a malých studií tvořících na poli současného domácího designu v rámci Open Air Program Hradec Králové. Tradiční i netradiční výrobky na jednom místě spolu s jejich autory.

A na koho se můžete těšit?

Dlouhá punčocha je brněnské knihkupectví, které pečlivě vybírá ty nejlepší knihy pro děti. Najdete zde knihy, které zaujmou příběhem, výtvarným pojetím, kvalitou jazyka i zpracováním. Dobré dětské knihy hledají nejen na českém trhu, ale i v zahraničí. Zaměřují se na knihy, které kultivují čtenářský vkus a rozšiřují obzory, ať už se jedná o témata nebo ilustrace. Výběru knih věnují velkou péči, abyste pak při nákupu mohli jít „najisto“.

_van de mi – Kde jinde prezentovat nejlepší šálky na kafe na světě než v nejlepší kavárně na světě?

Eggo – Ručně vyráběné brašny, kabelky a doplňky od Eggo nebudou v sobotu v Kraftu chybět!

Terra incognita šije pohádkový život a nový kousek do šatníku před začátkem léta je nezbytností.

Minimalistické šperky od OVÁ rozšíří repertoár OPEN Pocket 5 o další rozměr. Že i v jednoduchosti je krása zjistíte v Kraftu!

Jeden a půl holky – "Výšivky budou jak vod tvý báby, trika unisexový, pařátky kouzelný..."

Vzorky vzory vzorečky aka ručně kreslený svět Janines Jansen. Spousta ponožek tak dekorovaných, že je jen tak nesundáte.

Poetickým jazykem, hravou formou a touhou sdělovat a sdílet charakterizuje svoji tvorbu nakladatelství Bylo nebylo, bez kterého by to na OPEN Pocket 5 v Kraftu už ani nešlo.

OPEN Pocket v Kraftu
market malých tvůrců a studií
Archiv
obrázek
Program do kapsy, (17. 06. 2015) Mějte svůj program stále u sebe! Vytvořili jsme pro Vás stručný programový přehled, který si můžete stáhnout do svých…
obrázek
Tiskové prohlášení ke…, (16. 06. 2015) 21. ročník festivalu Divadlo evropských regionů a 16. ročník Open Air Programu Tiskové prohlášení ze dne 15. června…
obrázek
Hudební nabídka festivalu, (16. 06. 2015) Ke každému ročníku festivalu Divadlo evropských regionů patří již tradičně velké množství doprovodných akcí, kter…
obrázek
Zahajovací průvod, (14. 06. 2015) ZAHÁJENÍ MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ A JEHO OPEN AIR PROGRAMU​ Pojďme společně vynést nudu z Hradce Kr…
obrázek
Kamínky, (14. 06. 2015) Již potřetí připravila Oblastní charita Hradec Králové benefiční aukci omalovaných kamenů na podporu rané péče o…
obrázek
Paleťáci, (11. 06. 2015) Pa.Le.Ťác.I. nebudou v programu chybět ani letos! Kromě Improvizačního zápasu a Improshow vás i improvizačně provedou centrem Hradce Kr…
obrázek
Hate Free Fest, (06. 06. 2015) HateFree Culture je iniciativou skupiny lidí, kteří chtějí život bez násilí a nenávisti. Přinášejí a sd…
obrázek
Crossroads, (02. 06. 2015) Divadelní soubor Crossroads vznikl ze spolupráce divadelní autorky Terezy Březinové a studentů VOŠ herecké, pro které…
obrázek
O programu 2015, (28. 05. 2015) Ve dnech 19. až 28. června proběhne v Hradci Králové 16. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky Open Air Program…
obrázek
IMPRA, (28. 05. 2015) Trio IMPRA, které přináší svěží vítr do vod české herecké improvizace, se představí 26. června v…
obrázek
Damúza, (24. 05. 2015) A na své si na OAP přijdou i ti nejmenší - Studio Damúza o.s. vystoupí na festivalu celkem čtyřikrát a pokaždé s…
obrázek
Distribuce plakátů, (18. 05. 2015) Líbí se vám náš plakát? Vyzvedněte si ho v Café Na kole nebo Bio Central, vezměte si jich pár nav…
obrázek
Předprodej zahájen, (10. 05. 2015) 11. 5. v 10 hodin se spouští předprodej festivalových vstupenek na představení v Klicperově divadle a Divadle Drak.  V předprodeji…
obrázek
Off Národ, (03. 05. 2015) Experimentální divadelní platforma Off Národ se ostře vymezuje proti klasické a tradiční činohře nebo vůči divadelnímu…
obrázek
Divadlo La'My, (26. 04. 2015) Inscenaci Čechov řekl Tolstému sbohem přiveze Divadlo La'My. Skupina mladých divadelníků, jejichž současnou domovskou scénou je…
obrázek
Divadlo Spektákl, (21. 04. 2015) Divadlo Spektákl přijede s inscenacemi Maryšo! Evo! Dom!, Zmoudření dona Quijota a Fraška o Dušanově duši. Spektákl je…
obrázek
Šest miliard Sluncí, (14. 04. 2015) Režisérka Eva Rysová a kol. představí autorskou inscenaci Šest miliard Sluncí! Hra inspirovaná Alzheimerovou chorobou, kter…
obrázek
VOSTO5 - Souboj Titánků, (06. 04. 2015) I letos na festivalu přivítáme VOSTO5 a jejich Souboj Titánků. Lidstvo se ocitlo na kraji totálního kolapsu… Dlouhý čas…
obrázek
Prozrazujeme první jména…, (24. 03. 2015) Daniel Hernandez s přáteli přijede i letos! Loni zaujal například svým The psychedelic kidnap experience. 
obrázek
Prodloužení registrace, (08. 02. 2015) Kvůli problémům s ukládáním přihlášek jsme se rozhodli, že PRODLOUŽÍME REGISTRACI do 12. 2. Tak to nezmeškejte!
obrázek
Výzva pro stánkaře, (11. 01. 2015) Hledáme pro nadcházející ročník stánkaře, kteří nás budou po deset dní krmit regionálními…
obrázek
PF 2015, (22. 12. 2014) Přejeme Vám krásné svátky a šťastný nový rok!
obrázek
Výzva pro profesionální…, (17. 12. 2014) Jste mladý profesionální soubor a chcete se stát součástí jedinečné atmosféry Open Air Programu festivalu Divadlo…
obrázek
Přihláška na 16. ročník, (07. 12. 2014) Rozjíždíme XVI. ročník! Rozhlašujeme všem zájemcům, že již od 8. 12. 2014 do 8. 2. 2015 mohou přihlašovat…
Video
Pátek 29/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Čtvrtek 28/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Středa 27/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Úterý 26/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Pondělí 25/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Neděle 24/6 | Open Air Program 2018 video: Dominika Hrbková
Sobota 23/6 | Open Air Program 2018 ❤️ Nepatrně uplakanou sobotu roztepaly Divoké historky Divadla Tramtarie, Soul(ó)ženy MASO KRŮTÍ, koncert Space Love i DJ Sestra. video: Dominika Hrbková
Pátek 22/6 | Open Air Program 2018 První festivalový den roztepalo srdce Hradce komediální duo Filip Teller a Pavol Seriš i koncert Cold Cold Nights. Drobná dešťová přeháňka některá představení zahnala do…
#TepemHradcem Tep průměrného hradečáka je 76 tepů za minutu. Kvalifikovaní doktoři Petr Kult a Petr Matyáš Cibulka předepsali Hradečákům vhodná představení z programu OAP k jeho…
Open Air Program | 22.–29. 6. 2018 Tepu já, tepeš ty, tepem my, tepem Hradcem. Divadlem, hudbou, vámi. Rozbušme společně srdce Hradce letos od 22. do 29. června. #TepemHradcem
DALŠÍ NOVINKY